צוות ההדרכה

אדם הייל

מייסד בית הספר לצלילה חופשית "צלילה חופשית ישראל – Freedive Israel" ומדריך צלילה עם ניסיון נרחב בהדרכת צלילה חופשית, צלילת סקובה ויוגה בארץ ובחו'ל.

"הים והמים היו תמיד חלק בלתי נפרד מחיי,נולדתי לעולם בלידת מים. בילדותי ונעורי כשחיין ודייג בצלילה חופשית נמשכתי אל המים והים בכול מאודי. בתום שירותי הצבאי כמפקד בפלח"הן צנחנים טסתי לטייל בעולם ועצרתי באי יוטילה שם גרתי על סירה ופתחתי מסעדה. לאחר תקופה נחשפתי באי לתחום הצלילה החופשית בבית הספר Freedive Utila בו הודרכתי על ידי מדריך הצלילה אריאל קדמי.

מהרגע בו סיימתי את הקורס הראשון התמכרתי לשקט והשלווה שחווים במצולות והחלטתי לנטוש את כל עיסוקי ולהיות כמה שיותר מתחת לפני המים. עם הזמן התקדמתי מקורס לקורס ונהייתי מדריך צלילה חופשית בבית הספר Apnea Total בקו טאו, תאילנד. אני אוהב לחיות את החיבור לים, לצלילה, להדרכה והעמקה בתחום.

כל אלו הובילו אותי לפתוח את בית הספר לצלילה חופשית "צלילה חופשית ישראל – Freedive Israel" יחד עם מורי וחברי אריאל קדמי.

"מקד את תשומת לבך לנשימה, כנס את החושים, תרגיע את הגוף ותתחבר לעצמך ולים. אבל אל תשכח לעשות כיף ולשמור על הסביבה ועצמך!"

אריאל קדמי

מייסד: Freedive Israel- צלילה חופשית ישראל 

Blue Chitta – Freediving and Yoga 

Yoga Shak Montreal 

שיאן ישראל בצלילה חופשית

"התאהבתי בים כשהגעתי לאילת בגיל 23 ועבדתי בתור מדריך צלילה . כעבור 4 שנים בתחום, ותוך כדי לימודי היוגה ונשימה, נפתחה לי דלת לעולם הצלילה החופשית, החיבור היה מידי.
בפעם הזאת בה חוויתי את השקט העמוק לראשונה, את היכולת "לעוף" מתחת למים ולגלוש לעומק ברוגע, חיי השתנו. עברתי לתאילנד, שם התרכזתי באימון ולימוד צלילה חופשית במשך שנתיים.

משם המשכתי להתאמן וללמד במועדוני צלילה חופשית ברחבי העולם,  מאילת ועד מוזמביק וממקסיקו לאיים של הונדורס ופנמה. בזמן זה גם הייתי חלק מצוות צוללי בטיחות ב 3 תחרויות בין לאומיות כולל היהלום שבכתר, אליפות העולם בצלילה חופשית בה גם נטלתי חלק בתור מתחרה.

ביולי 2018, ביחד עם אדם הייל, שותפי, פתחנו את המועדון "צלילה חופשית ישראל- Freedive Israel", בו אנו מנגישים את עולם הצלילה החופשית לקהל הרחב, באוירה ובסטנדרטים שלמדנו ולימדנו במועדני הצלילה המובילים בעולם. 

במאי 2019 לקחתי חלק בתחרות צלילה חופשית בין לאומית בחור הכחול בסיני, ובה שברתי את השיא הישראלי בצלילה לעומק עם סנפירים cwtb. 

"העומק הוא לעולם לא המטרה, העומק מגיע כתוצר לוואי של נוחות, חיבור ורגיעה."

ירדן

מדריכת צלילה חופשית, יוגה ופרנאימה

האהבה והחיבור שלי לים התחילו בנקודה יחסית מאוחרת בחיי. מערכת היחסים שלי עם הים בתחילה הייתה מאוד ברורה- להכנס לשיכשוך/ שחיה קצרה – והופ אני בחוץ מתפננת על החוף. 
סיימתי צבא, התכנון היה לעבוד ולטוס כמו כולם, רק שכמה חודשים לפני "הטיול הגדול" עשיתי קורס צלילה עם מיכלים באילת, בעיקר כדיי להתגבר על הפחד מעולם המים. ההתאהבות הייתה מיידית. עזבתי את המרכז, עברתי לעיר המדברית אילת, עבדתי במועדון צלילה, ובכל יום הקשר שלי אל הים הלך והתחזק. עשיתי dive master בצלילה עם מיכלים והתכנון היה לטוס לפרק זמן לא ידוע. באותה תקופה שעבדתי במועדון צלילה הכרתי את אדם, שהיום הוא בעלי האהוב (ומייסד freedive israel) שסיפר לי הרבה על צלילה חופשית. הסתייגתי, שוב פעם הרגשתי חשש וחוסר בטחון, והעדפתי לדבוק במה שאני יודעת.


אדם ואני טיילנו יחד במקומות שונים במזרח, בין היתר בהודו – שם עשינו קורס מדריכי יוגה, ולאחר מכן הגענו גם לתאילנד.
בתאילנד הייתה החוויה הראשונה שלי עם עולם הצלילה החופשית. לעולם לא אשכח את הצלילה החופשית הראשונה שלי מתחת למים. 
וואו. כחול עמוק ואין סופי. ואני בתוכו, כאחד מהכחול הגדול. ההתאהבות הייתה מיידית! הכחול העמוק, השקט, החיבור לגוף, לכל תנועה, השלווה, והמודעות לכל איבר בגוף, חיצוני או פנימי ריגשו אותי לגמרי!
תחושה חדשה שמעולם לא ידעתי. בתחילה היה מאתגר, ולא קל, אבל מהר מאוד
זה נהיה התחביב המועדף החדש. עפתי על תחושת הריחוף הקלילה בעולם הכחול, ללא ציוד כבד, ללא כוח משיכה שחל עליי, מרגישה כמו חיה תת ימית בעצמי לצד דגת הים. 
המשכתי לקורס מאסטרים של חודש באי קו טאו, בו העמקתי את הידע בתחום הצלילה והמשכתי להתאמן.


חזרנו לארץ אחרי שנה, ופתחנו בית ספר לצלילה חופשית Freedive Israel – צלילה חופשית ישראל , יחד עם אריאל קדמי – שנהיה לחבר ואח קרוב, במטרה לחלוק את העולם המופלא הזה עם כמה שיותר אנשים. עברה עלינו שנה פורה, והמטרה הייתה לי ברורה – אני אהיה מדריכת צלילה חופשית. המשכתי להתאמן, ולבסוף חזרתי לקו טאו לבית הספר Apnea Total כדיי לסיים את הכשרתי כמדריכת צלילה חופשית. למדתי ולימדתי על האי, ועשיתי חיים. במהלך אותה תקופה גם יצא לי להשתתף בתחרות עצירת נשימה סטטית בה זכיתי מקום שלישי.

היום אני נמצאת בבית, באילת. מלמדת צלילה חופשית ומעבירה שיעורי יוגה ופרנאימה. החלום שלי הוא להנגיש את הספורט הזה לכמה שיותר אנשים, מתוך מודעות סביבתית גבוהה, אהבה לים ולטבע, ורצון להתחבר לעצמינו, לנפש ולגוף כאחד דרך הכלי המדהים ביותר- הים. הים נתן לי הרבה במהלך שנותי האחרונות, ואני בטוחה שיש לו עוד הרבה מה לתת, לכולם.
המים, בהם התפתחנו 9 חודשים כעוברים, הם מקום טבעי לנו. רק צריך לא לפחד, לתת לגוף שלנו להרגיש, ולתודעה שלנו להירגע. 
אני מזמינה אתכם, נשים, גברים, מבוגרים וילדים, לפתוח לעצמכם את הצוהר לעולם המהמם הזה יחד איתנו, בקסם של הים האדום, באוירה מדברית ומיוחדת במינה- מבטיחה שתתאהבו!
אם אני הצלחתי, כל אחד יכול

גבריאל

המייסדת של Blue Chitta  ו – Yoga Shak Montreal.

היא מדריכת צלילה חופשית, מורה ליוגה וצלמת תת ימית בעלת ניסיון של שנים בתחום.

גבריאל מתמחה בלימוד של פראנאימה וויניאסה יוגה שמותאמת לצוללים חופשיים.

מאז שגבריאל זוכרת את עצמה הייתה לה משיכה למים ולים, היא התחילה ללמד צלילה חופשית במוזמביק ב2014. מאז היא מטיילת בעולם, לומדת ומלמדת את מה שהיא אוהבת לעשות.

דרך Blue_Chitta היא מארגנת ריטריטים של יוגה וצלילה חופשית בבאלי, דהב ומונטריאל. 

גבריאל מאוהבת  במפרץ אילת והים האדום, בו היא משקיעה את זמנה בצילום תת ימי וחולקת את התשוקה שלה למים עם החניכים של Freedive Israel.

היא תספר לכם על הצ'אקרות והאנרגיה שזורמת בגוף האדם, על החשיבות של ה"באנדות", היא תוביל אתכם למסע דרך מדיטציה עמוקה וגם תרגול חזק של ויניאסה יוגה. היא תגרום לכם לנשום ולהיפתח מעבר לכל דמיון ,ותעזור לכם לגלות ולהעצים את הפוטנציאל העצום החבוי בכם בתור צוללים חופשיים ובתור בני אדם. ☺

שותפים