קפלבהאטי – תרגיל נשימת האש

כמעט ואין קורס שבו חלק מהצוללים לא חווים קושי בעניין השוואת הלחצים. הדבר יכול להיות מתסכל, אבל חייב לזכור שכולם(!) בלי יוצא מן הכלל יכולים לפמפם (למעט מקרים רפואיים נדירים- כנראה שלא אתם המקרים הנדירים אפילו שאתם הכי מיוחדים בעולם). זה לא אומר שהאוזניין שלכם לא בסדר, אלא שאתם פשוט צריכים לעבוד על הטכניקה הזו קצת יותר. אהה, וכשזה עובד, זה פשוט מרגיש נפלא!

WhatsApp Image 2020-10-19 at 17.15.21

כיצד יש לבצע את התרגיל? בעיקרון אתם מוזמנים פשוט להתחיל לצפות, יש הסבר מפורט ואז מתחיל התרגול עצמו בו אתם ממש יכולים לעצום עיניים, להקשיב להנחיות של אדם ולתרגל יחד איתו. קבלו כמה דגשים חשובים בכתב:

1)יש לשבת בישיבה זקופה, גב ישר, סנט מעט שמוט כלפי מטה

2)לנשוף בחוזקה ובמהירות דרך האף, להשתמש בסרעפת כדי לדחוף החוצה את האוויר (בדומה להתעטשות) הדגש הוא על הנשיפה בלבד ( נשיפה אקטיבית, שאיפה פסיבית עם שחרור הסרעפת).

3)יש לשמור על קצב אחיד ונוח.

4)שימו לב שהסרעפת נכנסת פנימה עם כל *נשיפה ואז חוזרת למצב נייטרלי.
במידה ואתם מרגישים שהבטן "נדחפת קדימה" ז"א שאתם לא מבצעים נכון את התרגיל ומומלץ לעשות את זה כמה פעמים מול מראה לוודא שזה אכן לא קורה. בתרגול הנוכחי אנחנו נבצע 3 חזרות של קפאלבאטי כשכל חזרה אורכת כדקה.
בין כל חזרה נעצור את הנשימה. פעם הראשונה לחצי דקה, בפעם השניה ל- 45 שניות ובפעם השלישית לדקה. במידה ואתם כבר מכירים את התרגיל ומסוגלים לעצור את הנשימה לזמן ממושך יותר, אתם מוזמנים לעצור את הוידאו בזמן המתאים ולהמשיך כשאתם מרגישים את הצורך לנשום.
בהצלחה!

אהבתם? שתפו!

אוהבים את הפוסט? עקבו אחרינו גם ברשתות החברתיות כדי לא לפספס תכנים

רוצים להתעדכן באופן שוטף?
הירשמו לרשימת התפוצה שלנו ולא תפספסו שום עדכון

בלי ספאם, רק תוכן איכותי על נשימה, בריאות וכמובן – צלילה חופשית

קטגוריות